ZEGO Üst Yönetiminin özgeçmişleri
ZEYNEP GÖĞÜŞ   Kurucu Başkan 

Zeynep Göğüş, ZEGO İletişim Stratejileri Merkezi’nin kurucusu ve  başkanıdır. 2000 yılında danışmanlık sektörüne geçmeden önce 20 yıl boyunca gazetecilik yapan Göğüş, stratejik iletişim ve AB konularında uzmandır. Uluslararası gazetecilik kariyeri sırasında diplomatik muhabirlik, Brüksel büro şefliği, ekonomi editörlüğü ve köşe yazarlığı yapan Zeynep Göğüş, televizyonlar için yorum programları ve röportajlar gerçekleştirmiştir. Birçok gazetecilik ödülünün sahibi olan Göğüş, profesyonel gazeteci dernekleri ve cemiyetleri tarafından dört ayrı kez “En İyi Köşe Yazarı” ödülüne layık görülmüştür. Göğüş halen serbest yazar olarak gazetelere katkıda bulunmaktadır.

Zeynep Göğüş, 1998-2004 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Küresel Meseleler” başlıklı bir ders vermiştir. Dört kitabı vardır; bunlardan birincisi olan “Bir Avrupa Rüyası” başlıklı kitapta (1991) Türkiye’nin şu anda AB’ye giriş sürecinde yaşadığı alevli tartışmaları yıllar öncesinden öngörmüştür. İkinci kitabı “Devekuşunun Kredi Kartı”, Göğüş’ün sosyal ve kültür konularında yazdığı yazılarını bir araya getirirken, üçüncüsü olan “Kadınlar Olmadan Asla” kadınlar ve siyaset üzerine bir kitaptır. En son çalışması olan “Oğluma Avrupa Mektupları” (2002), AB konularını işlemektedir.

Université Libre de Bruxelles’den (U.L.B.) insani bilimler önlisansı sahibi olan Zeynep Göğüş’ün, aynı üniversiteden gazetecilik ve sosyal iletişim alanlarında lisans diploması ve Vrije Universiteit Brussel’ın (V.U.B.) Ekonomi Fakültesi’nden Sanayi Yerleşimi ve Gelişimi üzerine sertifikası vardır. Belçika Kraliyeti Araştırma bursu ile ülke tanıtımı konusunda akademik araştırma yapmıştır.